Friday, March 9, 2012

Western Beef: Play it again!

Last week, I did a great deal at Western Beef: I bought two gallons of milk at $2.50 each, about $5 worth of produce, then bought a 4-lb bag of sugar for 99¢ (with a $10 purchase).

This week, before the shopping week ended, I did the same deal again!

Here's what I got:



2 gallons milk @ $2.50 = $5.00
1 Western Beef lemon juice @ 99¢
2 heads iceberg lettuce @ 50¢ = $1.00
1 celery @ 99¢
2.17 lb bananas @ 59¢/lb = $1.28
1.23 lb plum tomatoes @ 89¢/lb = $1.09
1 4-lb Domino sugar @ 99¢ (with $10 purchase)

Total spent: $11.34

(This post may contain affiliate links. Please see my disclosure policy for more information.)

1 comments:

A Fresh Start to Making Ends Meet March 9, 2012 at 11:17 PM  

Amazing! They take newspaper coupons at our WB here. Not sure if I missed out on the sugar, but going to check out that ad asap thanks for the heads up and link ups!

Post a Comment

Next Post Previous Post Home
Content © 2010-2014 by Frugal Follies.   © Blogger templates The Professional Template by Ourblogtemplates.com 2008